Srpen 2009

aguilera životopis

19. srpna 2009 v 10:19 | l.pompa

Jmeno:Christina Maria Aguilera
rok narozeni:18.12.1980
misto narozeni:stat new island,new york u.s.a
Povolani:zpěvačka ,,top,,
matka:Shelly aguilera
Otec:Faust Aguilera

životopis
Aguilera je španělské příjmení, které dostala Christina po svém ekvádorském otci Faustovi, jež pracoval v armádě. Aguilerovi se několikrát kvůli otcovu přeřazení stěhovali. Jednou na Floridu, pak do New Yersey a nakonec do Tokia.Christina Aguilera proto neměla skoro žádné kamarády. Ještě k tomu nebyl Fausto zrovna ideální tatínek. Jak Christininu maminku, tak i Christinu často týral. Matka Christiny Aguilery - Shelly hrála profesionálně na violu a na klavír.
V roce 1986 se Aguilerovým narodila druhá dcera Rachel. Po jejím narození se však Aguilerovi rozešli a Shelly se spolu se svými dcerami odstěhovala do svého rodného městečka Wexfordu v Pensylvánii. Od té doby s Faustem ztratili kontakt. Opět se setkali až po několika letech.
Za čas se Christina Aguilera začala zúčastňovat různých pěveckých soutěží. V osmi letech se poprvé objevila v televizní show "Starsearch" (Hledání hvězd). Sice neuspěla, ale načerpala si tak zkušenosti do dalších soutěží. V deseti letech pak zpívala státní hymnu pro Pittsburg Steelers a Pittsburg Penguins. Poté vyhrála konkurs pro Mickey Mouse Club (televizní show pro děti), kde se poprvé setkala s Britney Spears a Justinem Timberlakem a kde také strávila dva roky. Když se však vrátila zpět do školy, spolužáci jí záviděli úspěch a proto ji neustále ponižovali a nadávali jí. Kvůli těmto sporům Christina Aguilera musela změnit školu.
V patnácti letech si Christina Aguilera zazpívala spolu s japonskou zpěvačkou Keizo Nakanishi její song "All I Wanna Do". Christina Aguilera dokonce vystoupila na jejím koncertě.
V roce 1998 Christina Aguilera dostala nabídku zazpívat titulní píseň k filmu "Mulan" - "Reflection". Nabídku přijala a to se jí velice vyplatilo, neboť díky tomu získala několik skvělých návrhů na spolupráci a také smlouvu na desku od nahrávací společnosti RCA Records. Bylo to vůbec poprvé co společnost svěřila roli neznámému hlasu. Firma usilovně hledala interpretku výrazného hlasu. Volba padla právě na začínající Christinu. Společnosti se to také vyplatilo, neboť se tento hit umístil na 15. místě Billboard - Charts. Deska dostala jednoduchý název "Christina Aguilera" a prodalo se jí okolo 12 milionů. První singl "Genie In A Bottle" se hned vyšplhal na první příčky hitparád. Další singly "What A Girl Wants", "I Turn To You" a "Come On Over" se také staly velice úspěšnými.
V roce 2000 na cenách Grammy získala Christina Aguilera cenu za "Objev roku".

kerndlova kopiruje aguileru

3. srpna 2009 v 12:58 | l.pompa
Videoklip ..divka jako ja,, se podoba videoklipu ,,candyman,, od christiny aguilery.
Ale klip ,,candyman,, je o milionkrat lepši. Prostě aguilera ma klip lepši ve všem .